Depilacja laserowa LightSheer

Depilacja laserowa LightSheerNawet kraje wymagające spełnienia najbardziej rygorystycznych norm zezwoliły na używanie najnowszej generacji laserów diodowych LightSheer, które uzyskały certyfikat bezpieczeństwa i jakości U.S. FDA.

 

 

Niechciane owłosienie wywołuje frustrację zarówno u wielu osób zdrowych, jak i u osób cierpiących na różnorodne zaburzenia hormonalne. Potrzeba skutecznego i trwałego pozbycia się włosów z różnych części ciała jest więc bardzo powszechna. Golenie, wyrywanie czy stosowanie chemicznych depilatorów przynosi oczekiwane rezultaty ale na bardzo krótki okres czasu – od kilku dni do kilku tygodni.

 

Innowacyjne rozwiązania z dziedziny depilacji laserowej pozwalają na trwałe zniszczenie mieszków włosowych, przy czym skóra pozostaje nie uszkodzona. Aby zabieg przy użyciu lasera był jak najbardziej zadowalający, należy użyć odpowiedniego urządzenia.

 

przed zabiegiem po zabiegu
Przed zabiegiem LightSheer 1 Po zabiegu LightSheer 1

 

przed zabiegiem po zabiegu
Przed zabiegiem LightSheer 2 Po zabiegu LightSheer 2

 

Rox Anderson potwierdza, że obecnie najskuteczniejszym systemem laserowym oferującym usuwanie owłosienia na stałe jest laser diodowy LightSheer. Sposób jego działania jest zbliżony do funkcjonowania laserów rubinowego oraz aleksandrytowego, natomiast fala lasera diodowego o długości 800nm pozwala na jej głębsze wnikanie w naskórek. Zgodnie z ustaleniami przeprowadzonych badań histologicznych, strumień lasera diodowego pozwala na termiczne zniszczenie mieszka włosowego proporcjonalnie do jego rozmiarów i ilości elementów barwnikowych, które w nim się znajdują, co skutkuje jego zniszczeniem i zanikiem.

 

Firma COHERENT z USA prowadzi swoją działalność od 1966 roku w zakresie produkcji laserów. Obecnie jest ona liderem w swojej branży i dostarcza swoje urządzenia zarówno na potrzeby kosmetyki jak i medycyny. Wyprodukowany przez nią laser diodowy jest obecnie najlepszym urządzeniem na rynku.

 

U.S. FDA (Food and Drug Administration) przyznało urządzeniu LightSheer™ Diode Laser System uznawany na całym świecie certyfikat bezpieczeństwa i jakości.

 

Depilacja laserowa LightSheerEmitowana przez laser fala o długości 800nm przenika do 2mm wewnątrz skóry. Jego działanie jest więc powierzchniowe i nie ma wpływu na funkcjonowanie organizmu. Emitowana łagodna wiązka promieni laserowych wnika do mieszka włosowego i nieodwracalnie go niszczy.
Decydując się na zabieg laserem diodowym należy jednak pamiętać, że nie wszystkie włosy rosną w tym samym tempie. Tylko włosy znajdujące się w fazie wzrostu, czyli te, które możemy już dostrzec na skórze, mogą zostać zniszczone przy pomocy lasera. Reszta owłosienia znajduje się wtedy w tzw. fazie uśpienia, która może trwać od 3 do 8 tygodni. Następnie przechodzą one do fazy wzrostu, co wywołuje konieczność powtórzenia zabiegu depilacji laserowej w celu usunięcia niemal wszystkich włosów. Po pierwszym zabiegu niszczonych jest ok. 40% do 60% owłosienia, natomiast trzy zabiegi pozwalają na osiągnięcie skuteczności rzędu 92%. Pozostałe włosy są właściwie niewidoczne, delikatne i jasne.
Jeśli przed wykonaniem zabiegu laserem były stosowane inne metody usuwania włosów (np. depilacja woskiem, pęsetą, depilatorem) może się pojawić potrzeba wykonania kolejnych zabiegów, aby osiągnąć jak najlepsze efekty.

 

przed zabiegiem po zabiegu
Przed zabiegiem LightSheer 3 Po zabiegu LightSheer 3

 

Wykorzystanie urządzeń LaserSheer™ Diode Laser System pozwala na trwałe, bezbolesne, bezpieczne dla skóry usunięcie niechcianego owłosienia.

 

Przed wykonaniem pierwszego zabiegu wykonywana jest próba laserowa oraz oceniany jest stan skóry.

 

Reakcja skóry na zabieg laserem jest sprawą bardzo indywidualną. Czasami pojawia się rumień czy obrzęk okołomieszkowy, natomiast wszelkie zaczerwienienia, małe strupki czy przebarwienia znikają już po kilku dniach. Jeśli jednak skóra jest wyjątkowo nadwrażliwa, mogą one występować do nawet kilku tygodni.

 

przed zabiegiem po zabiegu
Przed zabiegiem LightSheer 4 Po zabiegu LightSheer 4

 

 

 

 

Zobacz cennik